Владика Климент заявив у ПАРЄ про знищення всього українського в Криму

Під загрозою знищення перебувають українська православна церква, українські освіта, культура та україномовний простір
В окупованому Криму під загрозою знищення перебувають українська православна церква, українські освіта, культура та україномовний простір. Про це заявив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент на заході з питання анексованого Криму в рамках осінньої сесії ПАРЄ.
Він нагадав, що за 2016 рік російська влада в Криму намагалася вилучити півгектара землі в Сімферополі під зведення будинків для проживання працівників ФСБ і заборонила будівництво храму в Сімферополі, вилучила церковну власність у селі Октябрське Первомайського району, та про інші випадки заборон і переслідувань на півострові.
За його словами, станом на 10 жовтня 2016 року, управління Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату та її структурні підрозділи на території Криму не перереєстровані за російським законодавством. Згідно з постановою Дмитра Медведєва від 2016 року, майно українських установ і організацій, які не пройшли перереєстрацію в Криму, за російським законодавством, підлягає націоналізації.
«Найбільш болючим ударом для кримчан є закриття семи україномовних шкіл і близько 500 класів з українською мовою навчання. Місцеві чиновники силоміць закривають україномовні школи і класи. Знищена найпрестижніша україномовна школа-гімназія в Сімферополі», – сказав владика Климент.
Нагадаємо, у середу, 12 жовтня, у ПАРЄ пройде голосування за дві резолюції, присвячені ситуації в Україні та стану прав людини на окупованих територіях.

Читайте также:

Владика Климент заявив у ПАРЄ про знищення всього українського в Криму
4/ 5
Oleh