Світ протестує проти окупації Росією українських територій

Кампанія StopPutinsWarInUkraine організувала акцію протесту в багатьох містах світу.
Росія повинна вивести з території України всі окупаційні війська — це було однією з головних вимог учасників всесвітнього протесту, що його організувала кампанія StopPutinsWarInUkraine 2.0. Акції пройшли в багатьох українських містах, але також у Москві, Франції, Німеччині, Польщі, Британії, Іспанії, Греції, США, Австралії, Гонконгу та інших країнах.
Марк Демесмакер, бельгійський депутат Європарламенту з фракції Європейських консерваторів і реформістів, член парламентської делегації ЄС-Україна, взяв участь в акції протесту в Брюсселі, куди прийшов у вишиванці. Він сказав Євроньюз, що зараз особливо важливо посилити санкції проти Кремля:
“Якщо ми цього не зробимо, то побачимо, що всі інші країни також стають жертвами агресії. На жаль, бачимо дуже й дуже поганий досвід Сирії, весь світ спостерігає за тим, що відбувається в Алеппо і його околицях, і якою є агресія Росії. Тож так, ми повинні бути рішучими. Тому що йдеться також про наше співіснування в міжнародному співтоваристві. Ми повинні дотримуватися міжнародних угод і правил. Путін порушив Будапештський меморандум, він порушив Гельсінкські угоди. І якщо ми, як міжнародна спільнота, не займаємо тверду позицію, не дотримаємось наших принципів, то це вплине на всю Європу і весь світ. Таким чином, Україна, по суті справи, захищає також нашу свободу і наші демократичні принципи. І ми повинні її підтримувати. Яким чином? Займаючи тверду позицію і навіть зміцнюючи санкції”.
Учасники акції вимагали повернути назад у Росію всю зброю і військову техніку, звільнити громадян України, які незаконно утримуються під вартою – як на території Росії, так і в Криму – за політично вмотивованими і сфабрикованими звинуваченнями. На мітингу у Брюсселі люди вимагали звільнити Романа Сущенка, кореспондента Укрінформу, що перебуває у московській в‘язниці за звинуваченням у шпигунстві. Анна Яворська, один з організаторів акції протесту в Брюсселі розповіла Євроньюз також про інші вимоги:
“Ми хочемо, щоб Україна знову з“явилася в європейських медіа, щоб знову висвітлювалася війна Росії проти України. Ми хочемо, щоб місія ОБСЄ збільшила свою активність та моніторила кримінальні справи, які пов‘язані з подіями на сході України. І також ми хочемо, щоб санкційний список проти російських офіційних осіб був розширений”.

Читайте также:

Світ протестує проти окупації Росією українських територій
4/ 5
Oleh